(044) 332-34-35
(067) 745-49-93
Наша адреса:
м. Київ, вул. Отто Шмідта, 2/2
Графік роботи офісу:
понеділок - п`ятниця з 9.00 до 18.00

Як налаштувати супутникове телебачення самому

Інструкція з самостійного встановлення та налаштування супутникової тарілки Sirius, Amos, HotBird, NTV+.

 

О

дразу хотілося б попередити бажаючих заощадити кілька сотень гривень на послузі з встановлення системи прийому телебачення спеціалістом. Супутникові провайдери самі попереджають, що самостійне налаштування супутникової тарілки не найпростіша справа і не рекомендують займатися цим самостійно. Але в Україні ще не вимерли інженери та просто люди з головою та руками. Криза якось сильно підігріває бажання заощадити та налаштувати Sirius, Amos, HotBird чи НТВ+, чи будь-який інший супутник самому. Ті, хто відчуває, що може сам просвердлити чотири отвори у південній стіні, привернути кронштейн і налаштувати  супутникову тарілку можуть спробувати зробити це самостійно. Ми наполегливо рекомендуємо не нехтувати вимогами техніки безпеки. Ми, за порушення відповідальності, нікуди не несемо і чесно попереджаємо, що встановлювати супутникову тарілку на висоті самостійно дуже і дуже небезпечно. Подумайте гарненько перш ніж розпочати роботи, порівняйте вартість купленого обладнання та самостійної установки з вартістю виконаних робіт під ключ з 12 місячною гарантією на все встановлене нами обладнання та виконані роботи.

Ціни вартості монтажу антен

Отже, ви вирішили ризикнути та заощадити кровні двісті гривень на встановленні супутникової тарілки спеціалістом і не злякалися деяких труднощів. Похвально. Тоді продовжимо.
Як розмічати стіну і свердлити "дірки" під кріплення супутникової тарілки не розповідатиму. Сподіваюся, що цю процедуру ви й самі подужаєте.
Почнемо з вибору місця кріплення супутникової "тарілки".

Вибираєте в таблиці супутник, який Вас цікавить.

прийом сигналу із супутника

л.ч. - літній час
з.ч. - зимовий час

100.5 E - Asiasat-2
95 E - NSS 6
90 E - Ямал 102
80 E - Express 6A
75 E - ABS 1
72 E - Intelsat 4
60 E - Intelsat 904
53 E - Express AM-22
49 E - Ямал 202

42 E - Turksat 1C
40 E - Express AM1
39 E - Hellas Sat 2
36 E - Eutelsat W4 (Триколор ТВ, НТВ-Плюс)
28.2 E - Astra 2
28.5 E - Eurobird 1
26 E - Badr
19 E - Astra 1
16 E - Eutelsat W2
13 E - Hotbird
10 E - Eutelsat W1
9 E - Eurobird 9A (Платформа HD)
7 E - Eutelsat W3A
5 E - Sirius
1 W - Thor 2,3
4 W - Amos
15 W - Telstar-12
30 W - Hispasat 1C/1D

 

 

Правильне розташування супутникової антени

Розташування супутникової антени Sirius, Amos, HotBird и NTV+.

 

Для початку треба визначитися зі сторонами світла. У Києві (де ми і працюємо) сонце знаходиться на півдні о 13.30 за літнім часом і о 12.30 – за зимовим. Цей спосіб досить точний, але користуватися ним можна лише у сонячну погоду. У похмуру погоду можна скористатися звичайним магнітним компасом. Шкода, що біля залізобетонної стіни він сильно бреше, відволікаючись на залізо арматури... Зважайте на це Супутник NTV+ знаходиться саме на півдні, а Sirius, Amos і HotBird на південному заході (приблизно).

 

 

Зі сторонами світла визначилися. Тепер треба визначатися із видимістю супутника.


Image

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Головне, зрозуміти, що якщо скористатися якимось телескопом, ви зможете побачити супутник візуально і ніщо цьому не завадить. Навіть скло та листя. Найпростіше, звичайно, ставити "тарілку" на дах. Врахуйте тільки, що звідти її можуть вкрасти. До того ж її небажано кріпити до штанг колективних антен. Власникам колективних антен це дуже не сподобається і вони можуть її акуратно зняти і забрати, як бойовий трофей. Труби газових димарів теж погано підходять для кріплення прямо до них. Цілком прийнятні стіни ліфтових шахт.

Якщо вікна вашої квартири виходять на південь, або південний захід, то пам'ятайте, що супутникові "тарілки" не можна ставити під козирком даху - весь сигнал "з'їсть" козирок. Сніг і лід, що падає з даху, як мінімум зрушить антену і прийом просто припиниться. Оптимальним місцем кріплення супутникової тарілки (на південній або південно-західній стороні) є зовнішній бік балкона або лоджії. У котеджі можна встановити "тарілку" на добре розтягнуту щоглу, де "тарілка" висітиме не ворухнувшись.

 Встановлення супутникової антени по кутку місця

Монтаж супутникової антени по кутку місця

  1.  Зберіть супутникову тарілку згідно з інструкцією з експлуатації.
  2.  Закріпіть кронштейн супутникової антени. Кріпильні елементи тарілки (анкерні болти, шпильки, гайки, шурупи тощо) вибираються в залежності від вітрового навантаження та матеріалу стіни, на яку кріпиться супутникова антена.
  3.  Встановіть конвертори супутникової антени в тримачі роз'ємом вниз так, щоб атмосферна волога не потрапляла всередину конверторів супутникової тарілки.
  4.  Приєднайте кабель до конверторів супутникової тарілки за допомогою F-роз'єму*.
  5.  Закріпіть кабель до дуги конверторотримача тарілки пластиковими стяжками або ізоляційною стрічкою.
  6.  Загерметизуйте F-роз'ємне з'єднання по всій довжині 2 шарами ізоляційної стрічки та рівномірно нанесіть на ізоляційну стрічку шар силіконового герметика.

7. Встановіть супутникову антену на кронштейн. Затягніть регулювальні гайки так, щоб була можливість з деяким зусиллям переміщати антену у вертикальній та горизонтальній площинах.

8. Закріпіть кабель до кронштейна супутникової антени пластиковими стяжками або ізоляційною стрічкою. Біля антени залиште запас кабелю довжиною 1 м, також закріпивши його на кронштейні.

 

 


Детальний порядок монтажу стандартних супутникових телевізійних F-роз'ємів

Порядок монтажу стандартних супутникових телевізійних F-роз'ємів

1. Зняти верхню ізоляцію кабелю на 15 мм, не пошкодивши екрануюче обплетення.
2. Розташувати екрануюче обплетення вздовж кабелю.
3. Акуратно розташувати фольгу вздовж екрануючого обплетення
4. Зняти шар внутрішньої ізоляції на 10 мм.
5. Накрутити роз'єм до упору.
6. "Відкусити" центральний провідник, щоб він не виступав за роз'єм більше ніж на 2 мм.

 


Самостійне налаштування супутникової тарілки

1. Приблизно виставте азимут та кут місця супутникової антени. Азимут можна виставити за допомогою компасу. Точно визначити кут місця складніше, оскільки кут нахилу офсетної антени залежить від конструкції, а використовуються антени кількох виробників.

2. Відповідно до інструкції з експлуатації цифрового супутникового приймача, підключіть до нього кабель, що йде від конвертора або комутатора DiseC. Обробку F-роз'єму виконуйте за методикою, наведеною вище.

3. Підключіть цифровий ресивер до телевізора згідно інструкції з експлуатації ресивера та увімкніть його.

4. Цифровий супутниковий ресивер куплений у нас, заздалегідь запрограмований на канали Sirius, Amos, Hotbird. Виберіть зі списку каналів ресивера якийсь "відкритий" канал на супутнику Sirius або NTV+ (залежно від того, який саме супутник Ви збираєтеся налаштувати).

5. Повільно, дрібними поштовхами, переміщуючи дзеркало супутникової тарілки у вертикальній та/або горизонтальній площинах навколо передбачуваної точки розташування супутника, досягніть появи стовпчика (якість) та телевізійної картинки на екрані Вашого телевізора. Причому після повороту на 1 градус необхідно почекати 3-5 секунд, щоб сигнал дійшов від антени до телевізора.

6. Активуйте в меню Вашого супутникового ресивера пункт «Рівень сигналу». Досягніть максимального значення рівня сигналу шляхом плавного переміщення дзеркала антени у вертикальній та/або горизонтальній площинах. Слід пам'ятати, що рівень сигналу залежить від погодних умов. В умовах щільної хмарності, дощу або снігопаду рівень сигналу може зменшуватися аж до зникнення зображення. Сніг, що налип на антену, також значно погіршує умови прийому.

7. Затягніть регулювальні гайки, контролюючи при цьому рівень сигналу.

8. Якщо Ви налаштовували антенну для прийому з супутників Sirius, Amos і HotBird, тоді потрібно додатково налаштувати по черзі конвертора Amus і HotBird, шляхом пересування їх в різні сторони і обертання, попередньо переключивши на супутниковому ресивері канал, що приймається на відповідний супутнику.

Нагадуємо, що ми зі свого боку намагались надати вам повну та вичерпну інформацію щодо технології встановлення та налаштування супутникової антени та ресивера, але категорично відмовляємося від відповідальності за недотримання техніки безпеки під час проведення робіт.